Rokytenský pstruh | O projektu
108
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-108,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

O projektu

Rokytenský pstruh

Chov ryb v lokalitě není neznámý a od počátku je založen na vyjímečné chuti zdejšího rybího masa. Mistní kroniky a pověsti uvádí, že pstruzi z Rokytenky byli dodáváni na královské hostiny již v době Karla IV. Klíč od říčky Rokytenky jako symbol přinesl od roku 1650 omezení a regulaci lovu pstruhů. Tento klíč nechal vyrobit ze zlata zemský hejtman hrabě Jindřich Jan na pokyn císaře Ferdinanda III. Rokytenský pstruh byl dále dodáván i na císařský stůl do Vídně.

Projekt rybí farmy si klade za cíl navrátit se k této historické tradici s využitím vyspělé moderní technologie. Chov a prodej pstruhů v této lokalitě je nyní chráněn registrovanou ochrannou známkou Rokytenský pstruh, která je ve vlastnictví Rybářství Kunvald.

Rybářství Kunvald

Rybářství Kunvald s.r.o. je obchodní firmou vlastnící areál Keprtova mlýna s přilehlými pozemky, na kterých nová rybí farma vzniká. Společnost je stoprocentně vlastněna českým kapitálem. Při realizaci nové rybí farmy si investor přeje maximální zachování původní hystorické části mlýna.

Společnost nabídne svým budoucím zákazníkům nejpozději do tří let lososovité ryby špičkové kvality. Na trhu tak budou opět pstruzi z Rokytenky. Rokytenský pstruh z Rybářství Kunvald.

okoli
slider
slider02
FotkKontakt
slider03
hp

Na návrhu projektového řešení a technologie
spolupracovali ti nejlepší v oboru.

Projekt rybí farmy se zrodil před třemi lety, kdy byla poprvé vyslovena myšlenka využít areál Keprtova mlýna k chovu a zpracování ryb. Za pouhé tři roky byla po průzkumech a studiích vyhotovena stavební projektová dokumentace, na základě které bylo dosaženo pravomocného stavebního povolení.

Moderní technologické zařízení pro chov a zpracování ryb bylo navrženo ve spolupráci s těmi nejlepšími v oboru. Partnery jsou dánská firma BioMar Group a Mendelova univerzita v Brně. Důraz byl kladen na efektivitu a ekologii při zachování vysoké úrovni kvality chovu, jakosti zpracování a úsporného bezodpadního provozu.

Plánovaná optimální produkce
činí 290 tun ryb ročně.

Areál Keprtova mlýna nabízí provoz rybí farmy ve zcela uzavřeném soběstačném komplexu, který bude schopen nabídnout maximální možnou kvalitu chovu a zpracování výhradně lososovitých ryb.

Výslednými produkty budou tyto segmenty: tržní lososovitá ryba vysoké kvality pro potravinářské účely; živá lososovitá ryba pro sportovní a chovné účely; násadová odolná rybka určená pro jiné chovy. Hodnota investice do celého projektu je 200 mil. Kč. Projekt rybí farmy je spolufinancován Evropskou unií.

Chcete zjistit víc?