Rokytenský pstruh | Proč podpořit vznik rybí farmy?
540
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-540,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Proč podpořit vznik rybí farmy?

Dluhopis Rokytenský pstruh Kunvald

Rybářství Kunvald s.r.o.

Emitentem dluhopisů je společnost Rybářství Kunvald, založená za účelem výstavby rybí farmy v Orlických horách.

 

Chov ryb má v oblasti Orlických hor dlouhou tradici, sahající až do dob Karla IV. Ryby z místních říček se vyznačují výjimečnou chutí masa, kterou je pro co nejlepší uchování kvality nutné vhodně zpracovat přímo na místě. Proto je součástí projektu také vybudování moderní linky na zpracování, balení a skladování ryb.

 

Cílem farmy je pozvednout kvalitu rybího trhu v Česku, vytvořit nová pracovní místa v regionu a podpořit rozvoj místní ekonomiky. Iniciátorem projektu a jediným majitelem společnosti je Jiří Zeman, jenž zde do pěti let chce ročně produkovat 330 tun ryb, určených pro malo- i velkoobchodní prodej, a do budoucna pak počítá s výstavbou vlastní značkové prodejny.

 

Základní údaje o společnosti

Rybářství Kunvald s.r.o.
IČO: 28790367
Základní kapitál: 200.000 Kč
Sídlo: č.p. 211, 561 81 Kunvald
E-mail: ryby@dluhopisy.cz
Web: www.rokytenskypstruh.cz
Telefon: 226 257 751

Rybářství Kunvald s.r.o.

Investor a provozovatel rybí farmy, vlastník areálu Keprtova mlýna a ochranných známek Rybářství Kunvald a Rokytenský pstruh.

Rokytenský pstruh

Ochranná známka pro chov a zpracování lososovitých ryb v lokalitě říčky Rokytenky je zárukou nejvyšší kvality a čerstvosti.

Keprtův mlýn

Významná technická památka z počátku 19. století ležící na říčce Rokytence, v jejímž areálu vzniká projekt nové rybí farmy.

Lokalita

Rokytenka

Říčka Rokytenka je pravostranným přítokem Divoké Orlice. Délka toku je 16,8 km. Říčka pramení pod Anenským vrchem v Orlických horách v nadmořské výšce okolo 870 m. Hlavními přítoky jsou potok Suchá a Horský potok přitékající od Kunvaldu, který se do Rokytenky vlévá nedaleko Keprtova mlýna.

Kunvald

Kunvald (německy Kunwald) je městys s necelou tisícovkou obyvatel asi 5 kilometrů vzdálený severovýchodně od Žamberka v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Založení obce je datováno do druhé poloviny 13. století. Kunvald je také historicky významnou obcí, protože zde v roce 1457 byla založena Jednota bratrská.